top of page

Dzień Otwarty / Open Day

W dniu 29 marca 2014 r. w godz. 10.00 - 13.00 zapraszamy na dzień otwarty w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej TĘCZOWY OGRÓD przy ul. Miłobędzkiej 14.

Państwa obecność sprawi nam wielką przyjemność, a Wam stworzy okazję do poznania klimatu szkoły, nauczycieli i pracowników. Zaprezentujemy interesujące zajęcia przybliżające program i kierunki pracy naszej szkoły.

Dyrektor szkoły odpowie na wszystkie Państwa pytania dotyczące zapisu dziecka do szkoły, programu edukacyjnego oraz organizacji pracy placówki.

Rodzice uczniów klas II-V, którzy wezmą udział w Dniu Otwartym i zdecydują się zapisać swoje dziecko do naszej Szkoły, będą zwolnieni z opłaty wpisowego.

Zainteresowane osoby prosimy o potwierdzenie przybycia.

------------------------------------

On the 29th of March 2014, we want to invite all interested parents with their children on Open Day to Bilingual School 'Tęczowy Ogród' at 14 Miłobędzka street. School will be open from 10.00 to 1.00 p.m.

We'll be very happy to meet you in our school. Open Day gives you oppotrunity to meet teachers and the whole school staff, as well as to feel the atmosphere of our school. Our teachers will prepare interesting classes to present teaching methods and directions of our work.

School headmaster will answer all questions concerning registration, education programme or our school system.

We've prepared a special offer for Parents of 2nd-5th grade pupils. If you'll visit us on Saturday and will decide to sign your child up to our Primary School you'll be free of entering charge.

bottom of page