top of page

Nowoczesna szkoła z tradycją

Nowy budynek Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Warsaw Bilingual School od września da najmłodszym uczniom jeszcze więcej możliwości oraz szans rozwoju!

Mieszcząca się dotychczas przy ul. Miłobędzkiej 14 Warsaw Bilingual School, prowadzona przez Tęczowy Ogród Sp. z o.o., ma ponad 25-letnią tradycję w nauczaniu języka angielskiego. W ciągu tych lat swojego funkcjonowania, od szkoły językowej Greenwich School of English, poprzez przedszkole – aż po szkołę podstawową, zdobyła miano placówki o najwyższym poziomie nauczania oraz wychowania.

Zasłynęła między innymi autorskim programem edukacji dwujęzycznej, nagrodzonym trzykrotnie prestiżową europejską nagrodą European Language Label. W Warsaw Bilingual School program angielski obejmuje 13 godzin edukacji angielskiej w tygodniu.

Odpowiadając na potrzeby rozwoju, od września bieżącego roku placówka przenosi się na ul. Radarową 6, gdzie w odpowiadających swojemu profilowi warunkach będzie kontynuowała misję kształcenia kolejnych pokoleń.

„Zmiany wynikają z nieustannego dążenia do podwyższania poziomu kształcenia” – mówi Agata Żurowska, pedagog, Prezes Zarządu Tęczowego Ogrodu. – „We wrześniu ubiegłego roku zdecydowaliśmy się na nową nazwę szkoły – dotychczas funkcjonujący Tęczowy Ogród zmienił się w Warsaw Bilingual School. Motywacją do zmian była potrzeba oddania charakteru szkoły – podkreślenia jej dwujęzyczności i wieloletniej obecności na rynku warszawskim. Przeniesienie placówki do większego i bardziej nowoczesnego budynku jest kolejnym krokiem, podnoszącym standard i jakość naszej szkoły.”

Nowy budynek jest nowoczesny i bardzo funkcjonalny. Słoneczne, przestronne oraz duże sale lekcyjne, zapewnią komfort nauki, dając równocześnie możliwość wprowadzania nowych zajęć rozwijających zainteresowania najmłodszych. Szczególnie warta podkreślenia jest spokojna okolica, w której znajduje się nowa siedziba placówki. Bogata infrastruktura sportowo-rekreacyjna dzielnicy, obejmuje pobliskie boiska, korty tenisowe, sale sportowe, dom kultury oraz basen, umożliwiając szkole jeszcze szersze rozbudowywanie oferty edukacyjno-sportowej. Dogodna komunikacja autobusowa, tramwajowa oraz duża liczba bezpłatnych miejsc parkingowych sprawiają, że dotarcie do nowej placówki nie będzie stanowić najmniejszego problemu. Od września, dla uczniów szkoły, przewidziany jest także bus, który rano bezpiecznie dowiezie najmłodszych do szkoły.

Szkoła zapewnia miejsca dla 180 uczniów. Dzieci mają do dyspozycji kameralne, 16-osobowe klasy, sale dydaktyczne do zajęć dodatkowych oraz stołówkę, w której placówka zapewnia własne wyżywienie, opracowane wspólnie z dietetykiem. Warsaw Bilingual School rozpoczyna zajęcia przy ul. Radarowej z początkiem roku szkolnego 2015/16. Nabór uczniów trwa.

bottom of page