top of page

Wioska Indiańska / Indian village

Pierwsze tygodnie w szkole bywają trudne. Nowe otoczenie, nowe obowiązki, nowa Pani, nowi koledzy... Mamy na to wypróbowany sposób - wycieczka integracyjna uczniów klas 1 - 3. Podczas wspólnej zabawy można poznać swoich starszych kolegów. W tym roku nasi uczniowie odwiedzili Wioskę Indiańską w Borzychach.

Wyjazd sprawił dzieciakom wiele radości. Na własne oczy mogły zobaczyć indiańskie stroje, broń

i przedmioty codziennego użytku. Zaglądając do wnętrza indiańskiego tipi mogły przekonać się jak niewiele było potrzebne do szczęścia jego mieszkańcom.

Po zwiedzaniu przyszła kolej na wcielenie się w prawdziwych Indian. W pobliskim lesie czekała na dzieci tor przeszkód, który miał im przybliżyć trudy wędrówek w poszukiwaniu stad bizonów. Ruchome kładki, slalom czy przeskakiwanie przeszkód z wykorzystaniem liny to tyklo niektóre przeszkody na trasie naszych Indian ;)

Tor przeszkód był tylko wstępem do dobrej zabawy. Indianie muszą przecież coś jeść, a więc muszą umieć upolować zwierzynę. Nasze dzieciaki stanęły przed kolejnymi wyzwaniami: strzelanie z łuku, rzut włócznią i łowienie ryb. Niektórzy okazali się prawdziwymi mistrzami ;)

Po trudach polowania przyszła pora na zajęcia twórcze, łatwe i przyjemne. Na specjalnie przygotowanych warsztatach dzieci mogły własnoręcznie stworzyć swoje indiańskie naszyjniki ;)

Wizytę w Wiosce Indiańskiej zakończyło malowanie twarzy oraz wspólne zajadanie pieczonych na ognisku kiełbasek ;)

BYŁO SUPER!

bottom of page