Moje Miasto Gościnne - wizyta ciekawych gości

20/01/2017

 

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Global Partners Junior po raz kolejny w tym roku. Program zatytułowany jest "Moje Miasto Gościnne" i odnosi się do problemów, takich jak: migracja - imigranci, uchodźcy oraz możliwości pomocy im w naszym mieście.

 

Dzisiaj mieliśmy inspirujące spotkanie z Elmi - uchodźcą z Somalii i Senait - imigrantką z Erytrei w Afryce. Uczniowie z klas 4-6 przeprowadzili wywiady z naszymi gośćmi, aby dowiedzieć się o przyczynach zmuszających ludzi do opuszczania swoich krajów. Uczniowie dowiedzieli się o różnicach i podobieństwach życia w Afryce i w Polsce oraz, na koniec, o potrzebie tolerancji i akceptacji.

 

Jesteśmy bardzo wdzięczni Elmi i Senait, że byli naszymi gośćmi! Mamy nadzieję, że znów nas odwiedzą!

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć ze spotkania można zobaczyć na naszej stronie na Facebooku - https://www.facebook.com/WarsawBilingualSchool/photos/?tab=album&album_id=1199922120114714

Please reload

Ostatnio dodane

13/05/2020

Please reload

Archiwalne

Please reload

Artykuły

Please reload