Uroczystość nadania imienia szkole


W piątek 26 maja, po wielomiesięcznych przygotowaniach, odbyła się w Okęckiej Sali Widowiskowej uroczystość nadania szkole imienia Profesora Władysław Bartoszewskiego.

Najmłodsi uczniowie, przy wyjściu z windy, z ogromnym zaangażowaniem i wielkim profesjonalizmem witali przybyłych na uroczystość gości.

Oprócz grona pedagogicznego, uczniów i ich rodziców, w uroczystości licznie uczestniczyli zaproszeni goście: rodzina, przyjaciele, współpracownicy Władysław Bartoszewskiego oraz przedstawiciele instytucji, z którymi Pan Profesor był związany. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Władysław T. Bartoszewski - syn Pana Profesora, Jacek Taylor - mecenas i przyjaciel Profesora oraz Marek Zając - współpracownik i autor książek o Profesorze.

Podczas oficjalnej części uroczystości po raz pierwszy został zaprezentowany sztandar szkoły, zaprojektowany przez Panią Elżbietę Lubomirską, która jest również autorką naszego szkolnego portretu Władysława Bartoszewskiego. Przedstawiciele poszczególnych klas złożyli przed sztandarem uroczyste ślubowanie a następnie razem z chórem odśpiewali Hymn Szkoły, skomponowany specjalnie na uroczystość przez Panie: Joannę Jasińską (muzyka) i Marzenę Kowalską (tekst).

Po części oficjalnej, swoimi wspomnieniami o Profesorze i anegdotami z jego życia podzielili się z gośćmi Władysław T. Bartoszewski, Jacek Taylor oraz Marek Zając. Uczniowie mogli usłyszeć między innymi o tym, jaki był ich Patron kiedy miał tyle lat co oni ;)

Całość uroczystości dopełnił występ przygotowany przez naszych uczniów oraz koncert piosenek o Warszawie w wykonaniu zespołu Polskie Małmazyje.

Więcej zdjęć z uroczystości do obejrzenia na stronie wydarzenia na Facebooku - https://www.facebook.com/events/1208668949244602/

Tęczowy Ogród © 2018    Created by eMarketerka 

Wszystkie teksty, zdjęcia oraz inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o.

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o. jest zabronione.

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

22 848 04 35

Warszawa, ul. Radarowa 6