top of page

Tydzień Niepodległości


W dniach 13-17 listopada zaplanowaliśmy w szkole obchody TYGODNIA NIEPODLEGŁOŚCI. W trakcie tych kilku dnia chcemy pokazać naszym uczniom, w jaki sposób odzyskana niepodległość zmieniła życie Polaków, jak zmieniła się szkoła, literatura czy sztuka w czasie całego dwudziestolecia międzywojennego.

Obchody tego tygodnia podzieliliśmy na dni tematyczne:

  • wtorek - HISTORIA, PRZEDWOJENNA SZKOŁA I DYPLOMACJA

  • środa - DZIEŃ LITERATURY

  • czwartek - DZIEŃ KULTURY I SZTUKI

  • piątek - DZIEŃ W STARYM KINIE

Zwieńczeniem całego tygodnia będzie DZIEŃ OTWARTY w sobotę 17 listopada, podczas którego postaramy się podsumować dokonania całego tygodnia. Na ten dzień przygotowaliśmy również wiele atrakcji, m.in.:

  • spotkanie z poetą, pisarzem i felietonistą - Tomaszem Jastrunem,

  • wspólne śpiewanie pieśni patriotyczne,

  • wystawę pamiątek z okresu międzywojennego,

  • Kawiarenkę Międzywojenną.

Wydarzenia związane z obchodami można śledzić na stronie - https://www.facebook.com/events/2186442731414331/

Serdecznie zapraszamy!

bottom of page