Chłopiec w pasiastej piżamie


Uczniowie klasy ósmej w wielkim skupieniu obejrzeli film "Chłopiec w pasiastej piżamie", wstrząsającą historię pięknej przyjaźni na przekór złu szalejącej wojny. Dwóch chłopców i dwa odmienne światy... Obaj urodzili się tego samego dnia, ale los traktował ich zupełnie inaczej. Bruno jest synem niemieckiego oficera, który żyje podczas wojny, prawie w ogóle jej nie doświadczając i nie mając świadomości, że ona trwa tuż obok i pochłania ofiary. Szmul jest synem żydowskiego zegarmistrza i zna wojnę od najbardziej nieludzkiej strony. Wojna odebrała mu spokojne dzieciństwo, bezpieczeństwo, przyszłość oraz członków rodziny. Spotkanie chłopców ma wymiar symboliczny. Odbywa się na granicy dwóch światów. Okazuje się, że przekroczenie jednego z nich powoduje, że stają się równi.

Tęczowy Ogród © 2018    Created by eMarketerka 

Wszystkie teksty, zdjęcia oraz inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o.

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o. jest zabronione.

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

22 848 04 35

Warszawa, ul. Radarowa 6