top of page

Stereotypom mówimy NIE!


Uczniowie klasy ósmej dyskutowali na temat stereotypów. Zastanawiali się jakie są ich źródła i do czego może prowadzić stereotypowe myślenie.

Na przykładzie karykatur Żydów, pochodzących z niemieckich gazet okresu międzywojennego i II wojny światowej, mogli zobaczyć w jaki sposób stereotypy mogą być wykorzystywane do manipulacji odbiorcą oraz budowania uprzedzeń wobec danej grupy społecznej.

Uczniowie wspólnie doszli do wniosku, że stereotypy zjawiskiem negatywnym. Mogą prowadzić do dyskryminacji, co w przypadkach ekstremalnych może prowadzić do ludobójstwa.

Tęczowy Ogród © 2018    Created by eMarketerka 

Wszystkie teksty, zdjęcia oraz inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o.

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o. jest zabronione.

logo-bip.png

22 848 04 35

Warszawa, ul. Radarowa 6

bottom of page