Jem zdrowo! - projekt prozdrowotny

08/10/2019

W październiku i listopadzie realizowany jest w naszej szkole projekt prozdrowotny promujący zdrowy styl życia. Chcemy nauczyć dzieci świadomego odżywiania oraz higieny przygotowywania i spożywania posiłków. Zwiększyć ich świadomość na temat zdrowia fizycznego i dolegliwości spowodowanych złym trybem życia. 

 

W realizację projektu zaangażowana jest cała społeczność szkolna. W ramach codziennych zajęć lekcyjnych uczniowie zdobędą wiedzę na temat układu pokarmowego, witamin i składników odżywczych oraz żywności modyfikowanej genetycznie. Dowiedzą się jak troszczyć się o swoje zdrowie. Wspólnie przygotowując posiłki podczas warsztatów kulinarnych dzieci przekonają się, że zdrowe jedzenie może być pyszne i o wiele lepsze od fast foodu.

 

Na szkolnych tablicach informacyjnych pojawiać się będą informacje o zdrowiu oraz zdrowym stylu życia i zasadach właściwego odżywiania.

 

Do projektu włączyli się również pracownicy stołówki szkolnej, aby zwrócić uwagę dzieci na to co jedzą w szkolnej stołówce i jak powinna wyglądać dzienna porcja obiadowa. Na tablicy informacyjnej w stołówce, pani Ania prezentować będzie jak powinien wyglądać obiad ucznia. Pojawią się zdjęcia porcji obiadowej z opisem wartości odżywczych. Dzieci będą mogły porównać, czy ich posiłek odpowiada ilości jaką powinni spożyć.

 

 

Chcemy do współpracy zaprosić również rodziców. Zachęcamy do zaangażowania się w konkursy rodzinne i wspólne gotowanie z dzieckiem.

 

Wszelkie działania realizowane w ramach projektu będziemy publikować na bieżąco na naszym profilu na facebooku.

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

03/06/2020

13/05/2020

Please reload

Archiwalne

Please reload

Artykuły

Please reload