top of page

Polska wolna od nienawiści

Dziś o godz. 12:00 na Skwerze Władysława Bartoszewskiego w Warszawie odbył się Wiec Przyzwoitości pod hasłem POLSKA WOLNA OD NIENAWIŚCI!    


Poruszone zostały tak ważne tematy jak wszechobecna nienawiść, homofobia, hejt czy wykluczenie. Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich, podzielił się swoim przekonaniem, że z nienawiścią najskuteczniej jest walczyć poprzez uczynki, nie zaś za pomocą haseł.


Głos na wiecu zabrała również Pani Agata Żurowska. Opowiedziała zebranym, jak w naszej szkole staramy się uczyć dzieci, że nienawiść nie prowadzi do niczego dobrego oraz pokazujemy im, że mogą i powinni mieć pozytywny wpływ na swoje życie i na życie innych ludzi.


Na zakończenie wiecu został zaprezentowany model pomnika, który ma stanąć na skwerze - młody Władysław Bartoszewski na rowerze. Do realizacji przedsięwzięcia brakuje jeszcze ok. 193 000 zł. Każda złotówka ma znaczenie!


Link do zbiórki - https://zrzutka.pl/kdu8u6Comments


bottom of page