top of page

Dwujęzyczna szkoła podstawowa Warszawa

 

Nie ma lepszego sposobu na naukę obcego języka niż obcowanie z nim każdego dnia. A im wcześniej się zacznie, tym lepiej. Dlatego też zachęcamy rodziców, by skorzystali z możliwości jakie daje ich dzieciom dwujęzyczna szkoła podstawowa. Warszawa prezentuje w tym obszarze szereg opcji. Jedną z nich jest Warsaw Bilingual School, gdzie zajęcia prowadzone są zarówno po polsku jak i po angielsku.

 

Dlaczego szkoła dwujęzyczna?

 

Dwujęzyczna szkoła podstawowa pozwala dzieciom już od najmłodszych lat kształtować strategię uczenia się języków obcych. Dzięki temu, że język angielski jest tu traktowany na równi z językiem polskim, dziecko ma możliwość nauczyć się mówić, myśleć i funkcjonować w obcym języku, co ułatwia jego przyswajanie zarówno teraz jak i podczas nauki w przyszłości. Poza oczywistymi korzyściami płynącymi z poszerzania lingwistycznych umiejętności, dziecko uczy się funkcjonowania w społeczeństwie multikulturowym – poznaje meandry różnych kultur i tradycji, staje się również bardziej tolerancyjne dla odmienności.

 

Dlaczego Warsaw Bilingual School?

 

Nasza dwujęzyczna szkoła podstawowa funkcjonuje w Warszawie od 2001 roku. Wcześniej nosiła ona nazwę Tęczowego Ogrodu, od roku jednak uczymy pod szyldem Warsaw Bilingual School No 77, gdyż naszym zdaniem nazwa ta trafniej oddaje dwujęzyczną misję szkoły. W naszym programie godzimy standardy Ministerstwa Edukacji Narodowej z brytyjskim programem nauczania. Pracujemy z dziećmi wykorzystując kreatywne metody projektów, które uczą samodzielnej pracy, poszerzają horyzonty i formują indywidualne postawy. Nie ma lepszego sposobu, by ukształtować mądrych, otwartych i ciekawych świata młodych ludzi niż dwujęzyczna szkoła podstawowa. Warszawa czy inne europejskie stolice czekają na takie osoby z otwartymi ramionami.
 

 

bottom of page