top of page

Szkoła na Radarowej

 

Jeden z największych polskich teoretyków i praktyków wychowania Janusz Korczak zwykł mawiać, że „dziecko jest jutrem”. Warto o owe jutro zadbać już dziś, choćby poprzez wybór szkoły, która pozwoli nam i naszej latorośli zbudować jak najlepsze jutro. Szkoła na Radarowej, czyli Warsaw Bilingual School to wybór najlepszy z możliwych. Dlaczego? O tym poniżej.

 

Fenomen szkoły dwujęzycznej

 

W dziecięcym stylu uczenia się dominuje pierwiastek intuicyjny. Poznając nowy język instynktownie powtarzają zasłyszane słowa i konstrukcje, dzięki temu intuicyjnie uczą się poprawnych struktur gramatycznych bez konieczności formalnego przyswajania czasów gramatycznych, które potrafią skutecznie zniechęcić do nauki. Wykorzystując tę naturalną zdolność lingwistyczną małych dzieci, szkoła na Radarowej prowadzi równolegle zajęcia po polsku i po angielsku. Nasz program oparty jest na synergii standardów MEN z brytyjskim programem nauczania. Z nasza pomocą dzieci uczą się sprawnie komunikować i przekazywać treści w dwóch językach.

 

Dlaczego akurat szkoła na Radarowej?

 

Warsaw Bilingual School jest szkołą z wieloletnim doświadczeniem. Rok temu zmieniliśmy lokalizację i ulokowaliśmy naszą siedzibę we Włochach przy ul. Radarowej 6. Nowe miejsce i nowa jakość kształcenia - to jeden z przejawów naszej dążności do stałego podwyższania standardów. Szkoła na Radarowej nie tylko daje dziecku możliwość równoległej nauki w dwóch językach, ale także jest niepowtarzalną okazją do spotkania się z różnorodnością kultur i tradycji, co rozbudza w dziecku wrażliwość i tolerancję na odmienność od najmłodszych lat. Szkoła dwujęzyczna uczy zatem nie tylko języków, ale również życia w heterogenicznym środowisku, a to także zaprocentuje w przyszłości.

 

bottom of page