top of page

Odpowiadając na potrzeby rozwoju, od września bieżącego roku Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Warsaw Bilingual School przenosi się do nowego budynku przy ul. Radarowej 6, gdzie w odpowiadających swojemu profilowi warunkach będzie kontynuowała misję kształcenia kolejnych pokoleń. Nowy budynek szkoły da najmłodszym uczniom jeszcze więcej możliwości oraz szans rozwoju!

 

„Zmiany wynikają z nieustannego dążenia do podwyższania poziomu kształcenia” – mówi Agata Żurowska, pedagog, Prezes Zarządu Tęczowego Ogrodu. – „We wrześniu ubiegłego roku zdecydowaliśmy się na nową nazwę szkoły – dotychczas funkcjonujący Tęczowy Ogród zmienił się w Warsaw Bilingual School. Motywacją do zmian była potrzeba oddania charakteru szkoły – podkreślenia jej dwujęzyczności i wieloletniej obecności na rynku warszawskim. Przeniesienie placówki do większego i bardziej nowoczesnego budynku jest kolejnym krokiem, podnoszącym standard i jakość naszej szkoły.”

 

Nowy budynek jest nowoczesny i bardzo funkcjonalny. Słoneczne, przestronne oraz duże sale lekcyjne, zapewnią komfort nauki, dając równocześnie możliwość wprowadzania nowych zajęć rozwijających zainteresowania najmłodszych. Szczególnie warta podkreślenia jest spokojna okolica, w której znajduje się nowa siedziba placówki. Bogata infrastruktura sportowo-rekreacyjna dzielnicy, obejmuje pobliskie boiska, korty tenisowe, sale sportowe, dom kultury oraz basen, umożliwiając szkole jeszcze szersze rozbudowywanie oferty edukacyjno-sportowej. Dogodna komunikacja autobusowa, tramwajowa oraz duża liczba bezpłatnych miejsc parkingowych sprawiają, że dotarcie do nowej placówki nie będzie stanowić najmniejszego problemu. Od września, dla uczniów szkoły, przewidziany jest także bus, który rano bezpiecznie dowiezie najmłodszych do szkoły.

bottom of page