zmykaj zimo - witaj wiosno ;)

Dzisiaj pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, chociaż wkoło wciąż mnóstwo śniegu i zimno :( Wczoraj my pierwszaki (klasy Ia i Ib) wybraliśmy się oficjalnie pożegnać mroźną "Panią Zimę".

Na wycieczkę pojechaliśmy z samego rana. Po prawie godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce do ośrodka HOPSASA nad Świdrem. Właściciele ośrodka przygotowali dla nas specjalne zajęcia edukacyjne o obrzędach i zwyczajach związanych z powitaniem wiosny. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy.

Na zakończenie zajęć wykonaliśmy wspaniałe MARZANNY z ekologicznych materiałów: gałązek, słomy oraz kolorowej bibuły... Jak już były gotowe, ze śpiewem na ustach zanieśliśmy je nad rzekę... tam uroczyście pożegnaliśmy zimę ;)

Potem mieliśmy trochę czasu na spacer wzdłuż rzeki Świder i poszukiwanie oznak wiosny... to co udało się znaleźć bardziej jednak przypominało pozostałości po jesienie ;)

Po spacerze świętowaliśmy nadejście wiosny przy ognisku... Można było się ogrzać, a przy okazji upiec pyszna kiełbasę i schrupać ją ze smakiem ;)

Teraz to wiosna już nie ma wyboru, musi przyjść ;)

Tęczowy Ogród © 2018    Created by eMarketerka 

Wszystkie teksty, zdjęcia oraz inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o.

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o. jest zabronione.

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

22 848 04 35

Warszawa, ul. Radarowa 6