top of page

zmykaj zimo - witaj wiosno ;)

Dzisiaj pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, chociaż wkoło wciąż mnóstwo śniegu i zimno :( Wczoraj my pierwszaki (klasy Ia i Ib) wybraliśmy się oficjalnie pożegnać mroźną "Panią Zimę".

Na wycieczkę pojechaliśmy z samego rana. Po prawie godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce do ośrodka HOPSASA nad Świdrem. Właściciele ośrodka przygotowali dla nas specjalne zajęcia edukacyjne o obrzędach i zwyczajach związanych z powitaniem wiosny. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy.

Na zakończenie zajęć wykonaliśmy wspaniałe MARZANNY z ekologicznych materiałów: gałązek, słomy oraz kolorowej bibuły... Jak już były gotowe, ze śpiewem na ustach zanieśliśmy je nad rzekę... tam uroczyście pożegnaliśmy zimę ;)

Potem mieliśmy trochę czasu na spacer wzdłuż rzeki Świder i poszukiwanie oznak wiosny... to co udało się znaleźć bardziej jednak przypominało pozostałości po jesienie ;)

Po spacerze świętowaliśmy nadejście wiosny przy ognisku... Można było się ogrzać, a przy okazji upiec pyszna kiełbasę i schrupać ją ze smakiem ;)

Teraz to wiosna już nie ma wyboru, musi przyjść ;)

bottom of page