top of page

Gwiazdka dla Afryki

Rodzice i nauczyciele uczą nas, że trzeba i warto pomagać słabszym oraz potrzebującym. Dzielić się tym co mamy aby innym sprawić radość, a czasem nawet uratować życie. Co roku w szkole i przedszkolu uczestniczymy w różnych akcjach charytatywnych. Razem z naszymi rodzicami pomagamy dzieciom i zwierzętom.

W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w projekcie UNICEF-u "Gwiazdka dla Afryki". To bardzo ważna inicjatywa. Z zebranych pieniędzy UNICEF zakupi szczepionki oraz sprzęt potrzebny do szczepień dla dzieci w Sierra Leone. To okropne, że dzieci umierają na choroby zakaźne bo ich rodziców nie stać na szczepionki :(

W ramach projektu poznaliśmy trudną sytuację ubogich krajów Afryki i potrzeby ich mieszkańców. W grudniu przygotowywaliśmy "prezenty" dla dzieci z Sierra Leone. W własnoręcznie wykonanych i pięknie ozdobionych pudełkach umieściliśmy symboliczne szczepionki oraz lodówki do ich przechowywania. Tak przygotowane "świąteczne podarunki" wystawiliśmy na sprzedaż podczas przedświątecznych spotkań wigilijnych w szkole i w przedszkolu. Nasi bliscy mogli je odkupić, wspierając w ten sposób akcję. Cena paczek była uzależniona od ich zawartości, ilości symbolicznych szczepionek i lodówek wewnątrz.

Efekt akcji był niesamowity. Za uzbierane pieniądze ufundowaliśmy:

  • 110 szczepionek przeciw gruźlicy i odrze,

  • 128 szczepionek przeciw polio,

  • 25 lodówek do przechowywania szczepionek

Jesteśmy dumni, że przyczyniliśmy się do uratowania tylu dzieci! :)

bottom of page