filmowi bohaterowie


Po raz kolejny braliśmy udział w zajęciach Edukacji Filmowej w kinie Muranów. W tym roku szkolnym zajęcia odbywają się pod hasłem "Filmowi bohaterowie". Lubimy te zajęcia bo można podczas nich obejrzeć bardzo ciekawe filmy, a towarzyszące im warsztaty są niezwykle interesujące.

Ostatnio obejrzeliśmy austriacki film Hüseyin Tabaka pt. "Przyjaciel na balkonie". To film o chłopcu, który ma problem z nawiązywaniem znajomości. Czuje się samotny i inny niż jego koledzy i koleżanki ze szkoły. Pewnej nocy odkrywa, że na sąsiednim balkonie mieszka koń. Razem z sąsiadką próbuje pomóc jego właścicielowi.

Film bardzo nam się podobał. Był zabawny i wzruszający. W jednej ze scen mama pyta chłopca, kim chciałby żeby został jego koń w następnym życiu. Chłopiec odpowiada, że chciałby żeby koń był kamieniem i nikt nie mógł go zjeść.

Po filmie obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat Austrii. Później uczestniczyliśmy w specjalnych warsztatach plastycznych, podczas których projektowaliśmy domy zainspirowane twórczością znanego artysty austriackiego Hundertwassera. Dostaliśmy kartki z zarysami różnych budynków, na bazie których mieliśmy stworzyć własne projekty. Niektórzy z nas zaprojektowali swoje budynki samodzielnie. Wszystkie prace wyszły wspaniale.

Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć ;)

klasa III A

Tęczowy Ogród © 2018    Created by eMarketerka 

Wszystkie teksty, zdjęcia oraz inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o.

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o. jest zabronione.

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

22 848 04 35

Warszawa, ul. Radarowa 6