top of page

Nasza Szkoła Czyta Dzieciom


W sobotę 28 stycznia odbyła się w naszej szkole coroczna impreza czytelnicza, w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". W tym roku tematem przewodnim były znane i mniej znane Legendy Warszawskie. Do ich czytania zaprosiliśmy rodziców naszych uczniów oraz Artura Dziurmana - aktora teatralnego i filmowego.

Wyzwanie czytelnicze podjęli rodzice uczniów klasy 1b oraz 3b: Dorota Lewandowska, Anna Kaniewska, Ludwika Krajewska i Konrad Dorabialski. Przeczytali dzieciom przepiękne legendy: Złota Kaczka, Zbójcy, Wars i Sawa oraz O nadwiślańskiej Biedzie i gnacie wołowym. Dzieciaki wysłuchały ich z ogromnym zainteresowaniem, każdy w swojej ulubionej pozycji :)

Nasze zaproszenie przyjął również Artur Dziurman - aktor teatralny i filmowy. W niezwykle barwny i ekspresyjny sposób przeczytał Legendę o Bazyliszku. Nie tylko dzieci ale i dorośli słuchali jej z zapartym tchem ;)

W przerwach pomiędzy czytaniem legend dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych przygotowanych przez Elżbietę Lubomirską malarkę i artystkę. Każdy mógł się wykazać kreatywnością i stworzyć własnego Bazyliszka i Złotą Kaczkę. Powstały przepiękne prace ;)

W tym samym czasie młodsze dzieci mogły odwiedzić Kącik Zabaw przygotowany i prowadzony przez nauczycielki z Dwujęzycznego Przedszkola TĘCZOWY OGRÓD. Powstało tam wiele zwierciadeł chroniących przed Bazyliszkiem ;)

Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszył się Kiermasz Książek. Swoją najnowszą ofertę zaprezentowały na nim wydawnictwa: USBORNE, BAJKI-GRAJKI, WIDNOKRĄG oraz TATARAK.

Więcej zdjęć z imprezy do obejrzenia na stronie - https://www.facebook.com/events/1620802394882317

bottom of page