top of page

Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela


W czerwcu przeprowadziliśmy w szkole Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela. Uczniowie oddawali swoje głosy na ulubionych nauczycieli, oceniając ich w różnych kategoriach. Wyniki plebiscytu ogłosiliśmy podczas apelu podsumowującego mijający rok szkolny, a wyróżnieni nauczyciele otrzymali z rąk uczniów pamiątkowe dyplomy oraz humorystyczne upominki ;)

Uczniowie klas młodszych (1-3) oceniali i wybierały nauczycieli w sześciu kategoriach:

 • NAUCZYCIEL POCIESZAJĄCY I PRZYTULAJĄCY - okazuje wiele sympatii swoim wychowankom, pozwala się tulić gdy jest im smutno, pociesza gdy sobie z czymś nie radzą, jest ukochany i dzieci wiedzą, że ma wielkie serce.

 • NAUCZYCIEL ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY - jest zawsze uśmiechnięty, nawet w pochmurne dni roztacza wokół siebie pozytywną energię i zaraża swoim dobrym nastawieniem. Wokół niego panuje atmosfera radości i zabawy.

 • NAUCZYCIEL POMYSŁOWY - na jego lekcjach nigdy nie ma nudy, jest bardzo kreatywny, wie że najlepiej uczymy się poprzez zabawę.

 • NAUCZYCIEL NAJBARDZIEJ ELEGANCKI - gdy idzie korytarzem wszyscy podziwiają jak pięknie wygląda, jest zawsze zadbany, elegancki, ma poprawną fryzurę i nienaganny makijaż.

 • NAUCZYCIEL CIERPLIWY - potrafi wytrwale czekać na zamierzone rezultaty. Wie kiedy i jak pomóc. Ma świadomość tego, że do opanowania niektórych części materiału, potrzeba czasu... by dojrzeć.

 • NAUCZYCIEL, NA KTÓREGO LEKCJACH NIGDY SIĘ NIE NUDZĘ - bardzo się stara aby nas zainteresować, abyśmy byli aktywni, dodatkowo ma genialne pomysły, które wspólnie realizujemy, nasz czas jest wypełniony po brzegi i nie ma czasu na nudę.

Najbardziej CIERPLIWA okazała się wg uczniów p. Karolina Paćkowska, wychowawca klasy 3b. Pozostałe tytuły przypadły p. Natalii Talarek, wychowawcy klasy 2a.

Uczniowie klas starszych (4-7) oceniali i wybierały nauczycieli w aż dziesięciu kategoriach:

 • NAUCZYCIEL ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY, SYMPATYCZNY I PRZYJAZNY - wprowadza radość tam gdzie się pojawia, jest przyjacielem dzieci, chętnie z nimi spędza czas, roztacza wokół siebie atmosferę radości i zabawy, jeśli pojawia się na jego czole pot to na pewno nie z nerwów, ale ze zmęczenia od zabawiania dzieci.

 • NAUCZYCIEL ZAWSZE PUNKTUALNY - wie co to znaczy spóźnianie się, dlatego NIGDY tego nie robi!!! W jego życiu wszystko ma swój początek - szczególnie lekcja.

 • NAUCZYCIEL NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWY - życzliwość bije od tego nauczyciela z daleka, może dlatego ma dobre relacje z uczniami i chętnie z nim współpracują. Jego serce jest wielkie a jego wyrozumiałość nie ma granic.

 • NAUCZYCIEL POMYSŁOWY I KREATYWNY - nakręca wszystkich do nauki, potrafi prowadzić zajęcia w sposób bardzo oryginalny. Uczy w sposób interesujący tzn. atrakcyjny i zajmujący.

 • NAUCZYCIEL Z PASJĄ - potrafi zarazić swoją pasją. Jak zaczyna mówić, to ma taki specyficzny błysk w oku. Wszyscy otwierają szeroko oczy, gdy przemawia i opowiada zaskakujące i inspirujące historie. Od razu po nim widać, że ma wielkie zamiłowanie do dziedziny, którą się zajmuje.

 • NAUCZYCIEL CIERPLIWY - potrafi wytrwale czekać na zamierzone rezultaty. Wie kiedy i jak pomóc uczniowi. Ma świadomość tego, że do opanowania niektórych części materiału, potrzeba czasu... by dojrzeć.

 • NAUCZYCIEL MOTYWUJĄCY DO NAUKI - uważnie wsłuchuje się w wypowiedzi uczniów, pamiętając o tym, że im lepiej ich zna, tym łatwiej mu dostosować materiał do ich potrzeb, dotrzeć do nich, zmotywować ich do działania.

 • NAUCZYCIEL OCENIAJĄCY ALE NIE KRYTYKUJĄCY - ma nie tylko wiedzę, ale i odpowiednie umiejętności do jej przekazywania. Wie że jego i każdego ucznia z osobna łączy wspólny do osiągnięcia cel. Dotrzymuje kroku uczniom, kibicuje każdemu, wspiera, sprowadza na dobrą drogę. A na końcu świętuje razem z nim. Z dala trzyma się od krytyki. Wie że wskazywanie błędów, ganienie tylko krzywdzi, zamiast budować.

 • NAUCZYCIEL WYMAGAJĄCY ALE PRZYJAZNY - nie zapomina, że gdy uczeń będzie go lubił to będzie też się od niego uczył. Jednocześnie będąc życzliwy sympatyczny i przyjazny będzie mógł od uczniów więcej wymagać, gdyż i tak zrobią dla niego wszystko.

 • NAUCZYCIEL ZAANGAŻOWANY, ZMOTYWOWANY DO NAUKI - nie przychodzi na zajęcia, aby je odbębnić. W przygotowanie zajęć wkłada wiele czasu a w ich prowadzenie wysiłku, uczucia a czasem i pieniędzy.

Jako najbardziej POMYSŁOWĄ I KREATYWNĄ uczniowie nagrodzili p. Annę Chomicz, naszą szkolną pedagog. Bezkonkurencyjna okazała się być p. Aneta Szumska, wychowawca klasy 6, która zdobyła wszystkie pozostałe tytuły ;)

Uczniowie docenili również ciężka codzienną pracę i zaangażowanie naszych pań kucharek, pań sprzątaczek oraz pana konserwatora.

Szczególne podziękowania za ich codzienny trud i poświęcenie otrzymały nasze obie Panie Dyrektor oraz pracownicy Sekretariatu ;)

bottom of page