Szkolny Budżet Partycypacyjny


Po raz drugi zorganizowaliśmy Szkolny Budżet Partycypacyjny, który ma na celu uaktywnienie społeczności szkolnej, edukację finansową oraz rozbudzenie poczucia współodpowiedzialności. Uczniowie sami pozyskują środki finansowe do budżetu i w demokratycznym głosowaniu podejmują decyzję, na co te środki zostaną przeznaczone. Każda klasa ma możliwość zgłoszenia do budżetu własnego projektu.

6 grudnia odbył się Kiermasz Mikołajkowy, podczas którego sprzedawane były ozdoby świąteczne, przygotowane wcześniej przez dzieci i rodziców. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem i pozwolił nam zgromadzić w kasie budżetu kwotę - 2 880 zł.

10 grudnia uczniowie głosowali na projekty z budżetu partycypacyjnego. Najwyższą liczbę głosów zdobył projekt, zgłoszony przez uczniów klasy 3a: "Iluzjonista - pokaz magii, wata cukrowa i popcorn". Już nie możemy się doczekać jego realizacji.

Więcej zdjęć można zobaczyć na naszym profilu na Facebooku - https://www.facebook.com/WarsawBilingualSchool.Bartoszewski/posts/1937461713027414

21 wyświetleń