top of page

Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych


Pod koniec lutego nasi uczniowie pojechali do Zakopanego, aby wziąć udział w XXIV Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych. Przez dwa dni nasi zawodnicy, w towarzystwie swoich rodziców i opiekunów, trenowali na specjalnie przygotowanej trasie narciarskiej na stoku Suche Ski.

28 lutego odbyły się zawody w narciarstwie zjazdowym. Na starcie stawiło się ok. 700 zawodników i zawodniczek, w tym 11 naszych reprezentantów. Konkurencja była ogromna, jednak naszych narciarzy to nie przestraszyło. Jak na tak dużą liczbę uczestników osiągnęli genialne wyniki pod względem sportowym. Byliśmy w czołówce każdej kategorii, w której startowaliśmy. Najlepszy z naszych zawodników - Filip J. - zajął 6 miejsce wśród chłopców, w swojej kategorii wiekowej.

Lokaty poszczególnych zawodników:

DZIEWCZĘTA w wieku do lat 10: - 13 miejsce - Lena S. - czas przejazdu 23,33 sek. - 26 miejsce - Agata I. - czas przejazdu 25,27 sek. - 55 miejsce - Maja F. - czas przejazdu 28,19 sek. - 78 miejsce - Helena K. - czas przejazdu 32,61 sek. - 89 miejsce - Tina M. - czas przejazdu 47,21 sek.

CHŁOPCY w wieku do lat 10: - 6 miejsce - Filip J. - czas przejazdu 22,32 sek. - 9 miejsce - Jakub F. - czas przejazdu 22,92 sek. - 40 miejsce - Igor K. - czas przejazdu 25,64 sek.

DZIEWCZĘTA w wieku 11-13 lat: - 111 miejsce - Maja C. - czas przejazdu 30,12 sek.

CHŁOPCY w wieku 11-13 lat: - 20 miejsce - Emir Al-Z. - czas przejazdu 21,55 sek. - 49 miejsce - David P. - czas przejazdu 23,41 sek.

Po zawodach wszyscy udali się na zasłużony relaks do aquaparku oraz wspólne świętowanie przy obfitej kolacji w karczmie.

1 marca odbyły się zawody snowboardowe. Naszą szkołę reprezentował w nich Jakub F. i zajął 9 miejsce, wśród chłopców w swojej kategorii wiekowej.

W ogólnym rankingu szkół zajęliśmy 13 miejsce.

Najszybszy z naszych zawodników, Emir Al-Z., pokonał trasę slalomu w czasie 21,55 sek.

Filip J., jako jedyny z naszych zawodników, odebrał dyplom na scenie za zajęcie 6. miejsca.

Ogromne gratulacje dla wszystkich!

bottom of page