top of page

Walentynkowy Kiermasz Charytatywny


14 lutego po Balu Walentynkowym odbył się słodki Kiermasz Charytatywny na rzecz Schroniska dla bezdomnych Fundacji Domy Wspólnoty Chleb Życia. Tym razem nie zbieraliśmy pieniędzy tylko detergenty, kosmetyki i środki higieniczne, które można było wymienić na pyszne ciasta i ciasteczka ;) Do akcji można było się przyłączyć również przygotowując i przynosząc słodkości.

Nasi wolontariusze, jak pracowite mróweczki, poporcjowali ofiarowane nam ciasta i zapakowali je w 150 pudełek. Udało nam się zabrać ponad dwa kosze detergentów, kosmetyków i środków higienicznych oraz trochę gotówki, za którą dokupimy jeszcze więcej środków czystości.

Tydzień później wolontariusze dostarczyli zebrane środki czystości do Domu dla ludzi bezdomnych. Była to fantastyczna lekcja zrozumienia i tolerancji. Opiekunowie domu oprowadzili wolontariuszy po domu, opowiedzieli o jego specyfice i o samych domownikach. Myślimy, że to dopiero początek naszej współpracy.

Dziękujemy wszystkim naszym uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za wsparcie akcji słodkościami oraz środkami czystości. To dzięki Wam możemy uczynić świat trochę lepszym 💗