Marek Edelman


Uczniowie starszych klas uczestniczyli w wydarzeniu, zorganizowanym przez kino Atlantic, z okazji 100. rocznicy urodzin Marka Edelmana. Główną częścią spotkania była projekcja filmu dokumentalnego pt. „Marek Edelman. Życie. Po prostu”.

Twórcy filmu ukazali Edelman jako mądrego człowieka, który w swoim życiu kieruje się nieprzemijającymi wartościami, swoistym dekalogiem. Chociaż Edelman podkreśla, że jest człowiekiem niewierzącym, to swoim życiu kieruje się listą przykazań dla człowieka przyzwoitego. A wśród nich jedną z najważniejszych zasad jest przyjaźń. Jest to filmowy portret Edelmana, który z perspektyw swego fotela wytycza granice przyzwoitości.

Po projekcji filmu gospodarze i zaproszeni goście długo dyskutowali o Marku Edelmanie i wartościach, którymi kierował się w życiu.

Tęczowy Ogród © 2018    Created by eMarketerka 

Wszystkie teksty, zdjęcia oraz inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o.

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o. jest zabronione.

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

22 848 04 35

Warszawa, ul. Radarowa 6