Nauka zdalna w "czasach zarazy"


Od tygodnia, w związku z panującą epidemią COVID-19, szkoła pracuje w trybie nauki zdalnej. Lekcje odbywają się online na specjalnie uruchomionej platformie zdalnej, opartej na programie Microsoft Teams. Lekcje we wszystkich klasach prowadzone są w formie wideokonferencji i odbywają się zgodnie z obowiązującym dotychczas planem lekcji.

Początki były niełatwe, ale wszyscy już opanowali technologię i radzą sobie znakomicie. Nauczyciele dokładają wszelkich starań, żeby urozmaicić uczniom codzienne zajęcia. Od samego początku uczniowie mają na platformie możliwość kontaktu ze szkolnym pedagogiem i psychologiem.

Nauka to nie wszystko, dlatego będziemy sukcesywnie uruchamiać na platformie różne dodatkowe aktywności, które dotychczas były dostępne w szkole: Klub Czytelniczy, Koło Dziennikarskie itp. Pomyślimy również o zorganizowaniu konkursów.

Wiemy, że nawet najbardziej zaawansowana platforma edukacyjna nie zastąpi dzieciom osobistych kontaktów z rówieśnikami i nauczycielami. Mamy jednak nadzieję, że uczniom spodoba się ten rodzaj edukacji, a codzienny kontakt online z kolegami z klasy i nauczycielami na pewno zminimalizuje nieco uciążliwości przedłużającej się izolacji.

Wierzymy, że wkrótce będziemy mogli spotkać się wszyscy w szkole!

Tęczowy Ogród © 2018    Created by eMarketerka 

Wszystkie teksty, zdjęcia oraz inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o.

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o. jest zabronione.

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

22 848 04 35

Warszawa, ul. Radarowa 6