top of page

Pomoc dla Ukrainy

Rosjanie zaatakowali Ukrainę bombardując nie tylko obiekty infrastruktury wojskowej, ale w brutalny sposób niszcząc budynki mieszkalne, szpitale, przedszkola i szkoły. Dzieciom żyjącym w Ukrainie z dnia na dzień zawalił się świat, straciły stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. To nie powinno mieć miejsca.


W obliczu tak wielkiego nieszczęścia i cierpienia nie możemy pozostać obojętnymi.


Władysław Bartoszewski we wstępie do filmu „Bartoszewski”, w reżyserii Jerzego Ridana, powiedział:

Ktoś to przecież powinien zrobić, znak zapytania. Ktoś powinien reagować, znak zapytania. Ktoś powinien się przeciwstawić, znak zapytania. Ktoś powinien protestować, znak zapytania. Ja sobie też zadawałem takie pytania, sam. I znajdowałem taką odpowiedź – jeśli ktoś, to dlaczego nie ja?

My też postanowiliśmy działać. Społeczność szkolna Warsaw Bilingual School Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej im. Profesora Władysława Bartoszewskiego wspólnie ze społecznością Dwujęzycznego Przedszkola Tęczowy Ogród organizuje akcję #DzieciDzieciom – pomoc dla dzieci z Ukrainy.

W ramach akcji zamierzamy nieść rzetelną i uporządkowaną pomoc konkretnym osobom i organizacjom z Ukrainy. Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją HumanDOC (https://humandoc.pl/), która od lat działa w Ukrainie, gdzie, m.in. przez 2 lata prowadziła Centrum Wsparcia i Integracji dla osób, które ucierpiały w wyniku konfliktu we wschodniej Ukrainie.


Zdajemy sobie sprawę, że pomoc dla Ukrainy będzie potrzebna jeszcze przez długi czas. Oprócz zbiórek rzeczowych postanowiliśmy również utworzyć wirtualną zbiórkę na portalu zrzutka.pl - https://zrzutka.pl/kcdrhr. Wszystkie zebrane w ten sposób środki, chcemy przeznaczać na zakup artykułów, na które będzie aktualnie największe zapotrzebowanie. Zachęcamy do wsparcia zbiórki.

コメント


bottom of page