top of page

Spotkanie autorskie

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w szkole panią Renatę Piątkowską - pisarkę, autorkę ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka jest laureatką wielu nagród literackich, została także odznaczona Medalami za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Ludziom Czyniącym Dobro oraz Orderem Uśmiechu. Autorce towarzyszyła Elżbieta Malwina Kożurno, która czytając fragmenty książek oczarowała zgromadzoną młodzież swoją dykcją i łatwością przekazu emocji i treści zawartej w książkach.


Podczas spotkania z uczniami klas I-III autorka zaprezentowała dwie ze swoich książek, przeznaczonych dla młodszych dzieci - "To się nie mieści w głowie" oraz Biuro detektywistyczne Dziurka od Klucza". Uczniowie mieli szansę wcielenia się w młodych detektywów i rozwiązania zagadki kryminalnej.


Dla uczniów klas IV-VIII autorka dużo poważniejszą lekturę młodzieżową z serii "Wojny dorosłych - historie dzieci" - "Która to Malala?". Książka przedstawia niezwykłą opowieść o młodziutkiej Pakistance, która narażając swoje życie sprzeciwiła się talibom. To historia dziewczynek i kobiet żyjących w krajach rządzonych przez mężczyzn, uświadamiająca jak ważna jest edukacja, odwaga i determinacja.


Po spotkaniu każdy mógł kupić książki autorki i poprosić o autograf pisarki.


Spotkanie zostało sfinansowane ze środków otrzymanych w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025".Comments


bottom of page